Finał konkursu plastycznego dla uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Puckiego na ilustrację inspirowaną utworami Augustyna Necla pn."Ocalić od zapomnienia" i wiedzy o Augustynie Neclu i Ziemi Puckiej

6 maja 2016 r. odbył się finał konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chłapowa a współfinansowanych ze środków Starostwa Powiatowego w Pucku dla uczniów szkół podstawowych powiatu puckiego:

- Plastycznego na ilustrację do wybranego utworu autorstwa Augustyna Necla pn "Ocalić od zapomnienia"
- Wiedzy o Augustynie Neclu i Ziemi Puckiej

Do konkursu plastycznego zgłoszono 37 prac z 6 szkół. Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych:

I - Wiktoria Kempa SP Mieroszyno
II - Dawid Wójcik SP Mieroszyno
III - Wiktoria Pałuba SP Jastrzębia Góra

I - Daria Guz SP Chłapowo
II - Weronika Włodarczyk SP Jastrzębia Góra
III - Laura Plinska SP Chłapowo

Do konkursu wiedzy zgłoszonych zostało 22 uczniów z 5 szkół. W wyniku przeprowadzonego pisemnego konkursu wiedzy najlepszymi okazali się:
I - Stanisław Jeka SP Chłapowo
II - Wiktoria Nawrocka SP Swarzewo
III - Roksana Mach SP Jastrzębia Góra

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy upominki. W finale konkursów udział wzięli członkowie rodziny pisarza - serdecznie dziękujemy za przybycie. Wszyscy z przyjemnością obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z Kaszubskiego Koła Regionalnego.
Składamy podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje tego konkursu.

Fotogaleria: