Aktualności

FINAŁ KONKURSÓW : PLASTYCZNEGO I WIEDZY O AUGUSTYNIE NECLU I POWIECIE PUCKIM

W dniu 15 maja 2015 r. odbył się finał konkursów plastycznego i wiedzy o Augustynie Neclu i powiecie puckim.

 15 maja 2015 r. w hali sportowe Szkoły Podstawowej w Chłapowie odbył się finał konkursów organizowanych przez nasze stowarzyszenie a współfinansowanych ze środków Starostwa Powiatowego w Pucku : Plastycznego i wiedzy o Augustynie Neclu i powiecie puckim dla uczniów z terenu powiatu puckiego.

A oto wyniki konkursu wiedzy o Augustynie Neclu i powiecie Puckim:
I miejsce 
Mateusz Bolda

II miejsce
Łukasz Ustarbowski

III miejsce 
Angelika Hincke

Wyniki nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych powiatu puckiego na "Projekt okładki do wybranej baśni, legendy lub podania autorstwa Augustyna Necla.

KATEGORIA WIEKOWA
KLASY I-III
1 miejsce
Oliwier Wittstock, S.P. Chłapowo
2 miejsce
Laura Szlaga, S.P. Rekowo
3 miejsce
Mateusz Michalski, S.P. Rekowo
wyróżnienie
Tamara Janusz S.P. Mieroszyno

KATEGORIA WIEKOWA
KLASY IV-VI
1 miejsce
Maksymilian Kierzkowski , S.P. Pogórze
2 miejsce
Matusz Bolda , S.P. Chłapowo
3 miejsce
Kordian Dettlaff, S.P. Wierzchucino

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Na finał konkursu przybyli przedstawiciele rodziny Augustyna Necla, V-ce Starosta Powiatu Puck, Burmistrza Władysławowa oraz prezes Zrzeszenia Rybaków Morskich. Wszystkim bardzo dziękujemy za wkład w organizację konkursu i udział. A Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Chłapowie bardzo dziękujemy za udostępnienie hali sportowej na organizację konkursu. dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Chłapowie dziękujemy za oprawę artystyczną - wystawienie jednej z bajek Augustyna Necla - "Wreszcie będą jajka" . 
W trakcie tej uroczystości została też odsłonięta tablica poświęcona Augustynowi Neclowi - a wchodząca w skład projektu realizowanego przez Muzeum Ziemi Puckiej - Szlak kaszubskiej tradycji rybackiej. Odsłonięcia tablicy dokonała córka pisarza pani Wanda Jeka. Wydarzenie to zostało zrelacjonowane przez telewizję TTM (link w poprzednim poście) oraz radio Gdańsk.

Wszystkim osobom biorącym udział w realizacji tego jak i poprzedniego konkursu bardzo dziękujemy. Dziękujemy też Zrzeszeniu Rybaków Morskich za zasponsorowanie dodatkowych nagród.
Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się zrealizować kolejne konkursy.

 

 

Fotogaleria:

 
+ wszystkie aktualności